| Solei_Alex_1996 a întrebat:

am un PC la care trebuie sa aflu ce e stricat., Se aprinde frumusel, nici o problema, totu bine si frumos, dar chestia este ca laughing nu primesc imagine. Am incercat sa schimb placa video cu una care stiam sigur ca merge, nu mergea nici cu aia, am schimbat rami, i-am curatat, i-am bagat bine. nimic. Si nu pot sa imi dau seama ce e stricat la placa de baza, sau la procesor ca e singurul care nu l-am inlocuit ca sa vad daca porneste bine. Credeti ca e de la Slotul de la placa video sau de la procesor?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pe monitor ce îţi apare?

| WPP a răspuns:

In primul rand daca ai si PV onboard verifica pe iesirea aia (poate ai dat din greseala disable la placa video dedicata). Ca variante de verificat mai ai: cablul, monitorul si placa de baza. PS. asculta cu atentie daca HDDul incepe sa invarta cand il pornesti, daca nu se aude sunt sanse sa ai sursa fara tensiune suficienta si din cauza asta sa nu iti porneasca!