| dan666 a întrebat:

..am si eu o problema de care nu stiu cum sa scap.De cateva zile imi apar niste puncte si dungi asa care de abia se vad pe monitor, dar daca stau atent si ma uit la monitor se observa dungile, nu sunt nici colorate..am o placa de baza Abit AN52 5 gb ram ddr2, windows 7.Am avut o placa video nVIDIA 8600 GT c-am veche tot asa imi aparea pe monitor eu crezand ca din cauza asta tot apar "purici" pe monitor, am luat acum o placa video radeon x1650 pro iceq si tot asa face! Va rog sa ma ajutati sa scap de aceasta problema.Multumesc

2 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Verifica placa video pe un alt pc si vezi daca ai aceleasi simptome pe respectivul pc, iar daca nu le ai atunci a obosit monitorul.

| dan666 explică (pentru Baton):

Da am m-ai facut chestia asta si cu placa video nVIDIA 8600 gt la un prieten si nu facea asa ca la mine, placa nu cred ca are ceva...