| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema legata de scoala. Sunt in clasa a 9-a si am ramas corigent la matematica pe primul semestru, mi-a iesit media 4, iar in acest semestru am inceput tot cu stangul sa zic, adica am luat un 4 din nou. Trebuie sa recunosc ca eu chiar nu sufar matematica si la anul voi incerca sa ma mut pe profil uman. Mi-e un pic teama deoarece am o profesoara mai rea, iar mi-e frica sa nu raman corigent pe vara, dar nici nu prea pot invata, deoarece, matematica chiar nu pot sa o inteleg, va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa ma fac, ma gandesc la asta zi de zi, va multumesc, dau funda!

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa exersezi acasa singur, o sa te ajute.

| RorySan a răspuns:

Pai...
Sunt unele materii pe care chiar nu le poti suporti.Te inteleg.
Dar ai incercat sa faci cateva ore de pregatire?
Poate te vor ajuta.
In ce clasa esti?
Sau sa iti explice un coleg/amic din clasa la care se pricepe la mate, desigur.
De obicei multi colegi de la mine inteleg daca le explica x(coleg ma refeream). Altii nu inteleg daca le explica profesoara ci colegul.
Asta vreau sa spun.

Bafta!