| PicakuElectr1ze a întrebat:

Prima data as vrea sa spun sa nu ma judece nimeni!

Ok...deci sunt in clasa a 7-a si la matematica sunt varza straight face.

Anul trecut (a 6-a) am iesit cu media 5 la matematica...

Mie imi place matematica dar pur si simplu nu pot sa invat (Profesoara si parintii imi spun ca pot sa invat dar nu cred).

Acum mi-e frica sa nu raman repetent sau corigent la matematica.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Akihito a răspuns:

Poti face pregatire cu un profesor:
1. Profesorul de la clasa ca sa treci clasa si sa iei note mari in clasa.
2.Un profesor bun cu care sa inveti ceva matematica care te va ajuta la examen.
Si daca se nimeresc sa coincida cei doi profesori cu atat mai bine.

Eu personal am facut cu un profesor diferit de cel din clasa ca sa iau nota la examen si nu la clasa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci meditatii, sa muncesti mai mult, si o sa vezi ca poti.

| Anonimă1666 a răspuns:

Am fost în aceeași situație. worried Mergi la meditații și exersează.O să fie mai bine, baftă!

| alexandra593 a răspuns:

Pai am aceeasi treaba cu tine... eu m-am apucat de pregatire la un profesor bun.Nu ma costa mult si am inceput sa invat teoria care imi omora media la matematica. Acum am mai urcat cu notele. Daca nu ai inteles : incearca sa faci pregatire.Nu e ceva sa rada lumea de tine! big grin