| Nicudk a întrebat:

Am terminat clasa 9-a la un liceu si vreau sa ma mut la alt liceu! Vreau sa stiu care e media mea de "admitere" si daca eu trebuie sa am media mai mare decat a ultimului admis in clasa IX sau mai mare ca cea mai mica media la clasa 10-a

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La transferul care se face incepand cu cl. a X-a nu se tine cont de media de admitere sau de alta medie, important este sa ai un motiv si sa-ti aprobe transferul.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Art.136, aliniat(2) din R.O.F.U.I.P. :
"Elevii din clasele a X-a--XII/XIII-a se por transfera, de regula, la clasele la care media lor din ultimul an este cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa la care se solicita transferul. Exceptiile de la aceasta prevedere se aproba de catre consiliul profesoral."---- vezi articolul (si altele privitoare la transferul elevilor) din Rgulament : http://www.isjbrasov.ro/......-o-f-u-i-p