| Andi2003 a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a, si am trecut de curand optiunile. In cazul in care vreau sa ma transfer la alta specializare in acelasi liceu, inainte de inceperea anului scolar, cand pot sa fac acest lucru? (nu stiu daca am ales chiar ce mi se potriveste) Mentionez ca am media de admitere aproape de 10, deci sigur o sa am media mai mare decat a ultimului copil admis.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așteaptă să vezi poate ajungi la specializarea pe care nu ai dorit-o și deci nu mai trebuie transfer

| AC4S4 a răspuns:

Ai putea merge la inspectoratul scolar din judetul tau si sa faci o cerere. Depinde de caz, avand media asa mare s-ar putea sa iti accepte cererea de transfer. Totusi, nu sunt obligati.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Ca să fii sigur, mai bine întrebi la secretariat ce este de făcut. Dacă totusi nu e posibil să te mai transferi, nu e capăt de lume, fiindcă te poți transfera de pe semestrul II. Spun asta fiindcă am avut si eu cazuri de genul în școală.

| Zapper15 a răspuns:

În același liceu la alt profil poți după primul semestru