| Aztecul a întrebat:

Am un tată rău care are cunoștinte in poliție (o poveste mai lungă). Eu deocamdată sunt plecat la muncă in străinătate și vreau să mă întorc că am câteva probleme cu mama. După astea vreau să mă întorc iar la muncă in străinătate.
Tata poate face ceva cu cunoștintele lui să mă țină în țară?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Dacă ai totul în regulă, nu poate să îți facă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate numai să-ți însceneze vreun delict pe care nu l-ai făcut ca să aibă motiv să te rețină și să te cerceteze.

| ViruseZ a răspuns:

Din cate stiu eu, nu.
Dar ar putea sa iti amaneze plecarea, dar daca esti in regula cu tot; nu ar trebui sa stai mult.

Depinde si unde are "pile" tatal tau...
Politia locala, sau?