| sliferTM a întrebat:

Am un telefon Orange Hiro, da la el mi s-a spart touchscreen-ul, displayul nu are nimica e intact, ca nou!

Intrebarea e: se poate schimba touchscreen, fara a schimba si displayul? Ca am vazut ca sunt si touchscreen separate noi.

Si daca da se merita sa il schimb?

1 răspuns:
| AlexandruLeulet a răspuns:

Dacă ecranul este spart, da îi schimbi doar ecranul. Te costa în jur de 30 de lei. Dar pentru siguranța lui trebuie să îi pui și folie de sticlă sau măcar o husă in mod carte. Funda?