| sliferTM a întrebat:

Am un telefon Orange Hiro, da la el mi s-a spart touchscreen-ul, displayul nu are nimica e intact, ca nou!
Intrebarea e: se poate schimba touchscreen, fara a schimba si displayul? Ca am vazut ca sunt si touchscreen separate noi.
Si daca da se merita sa il schimb?

2 răspunsuri:
| MonrealLuigi a răspuns:

Asa ceva? Nu, Touchscreen-ul e insasi display-ul intr-un fel. Deci nu prea se merita.

| sliferTM explică (pentru MonrealLuigi):

Touchscreen-ul de la hiro nu-i tot acelasi cu display-ul, uite aici un touchscreen :http://www.gsmnet.ro/......nal--82641
Si mai este variana touchscreen+ display = dar mai scump, cum sa-ti zic displayul nu are nici o zgarietura, sparta e doar sticla aia la care ti-am dat link, alte sugestii?