| KaterinkaBoy a întrebat:

Am un telefon Sony Ericsson C905 Cyber-shot care nu mai functioneaza.Nu este spart, nu este deteriorat doar ca nu mai porneste datorita umezelii banuiesc.Este cineva interesat sa-l cumpere pentru piese sau alte intrebuintari? Mentionez ca are camera foto de 8 mp.Nu stiu cat sa cer asa ca astept oferte.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

K. Ms pentru sinceritate dar ca fapt divers la cat ajunge reparatia?

6 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Depinde cat ceri pe el

| emilitalia a răspuns (pentru emilitalia):

Te gandesti si ma cauti

| KaterinkaBoy explică (pentru emilitalia):

Nu stiu cat sa cer pe el.Cat crezi ca as putea primii?

| emilitalia a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

Nu inteleg de ce nu il duci la reparat.Eu as vrea sa il iau.Zii un pret si de unde esti ca sa stiu cat platesc.

| KaterinkaBoy explică (pentru emilitalia):

Findca nu am banii sa il repar.Cu banii care ii dau la reparat imi iau un telefon nou acceptabil(nu asa performant dar util).Il dau pentru piese fiindca nu e rentabil sa fie reparat tinand cont ca Sony Ericsson au o renume prost in cea ce priveste rezistenta telefoanelor.In concluzie va zic din start, fiindca nu sunt genul care sa minta, ca e rentabil doar pentru piese.

| KaterinkaBoy explică (pentru emilitalia):

Cateva milioane bune.Telefonul a fost lansat in 2008 asa ca nu mai este considerat de mult tehnologie de varf insa dat fiind faptul ca este sensibil la umezeala, inghet si alte intemperii sunt multi care cauta piese de schimb precum senzori, camera, ecran etc.Pentru piese il dau cu..sa zicem 70 de lei, iar daca acel cineva care il cumpara este specializat poate scoate un mic profit de 50-60 lei vanzandu-l pe bucati.Cel putin asa mi s-a spus.O seara buna.

| emilitalia a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

K. Ms pentru sinceritate dar ca fapt divers la cat ajunge reparatia?