| Ionut0991654 a întrebat:

am venit in Anglia in urma cu ceva timp dar am venit cu mașina și acum urmează sa mă întorc in România dar vin cu avionul și sunt nelămurit cu ce trebuie sa fac in aeroport cum o sa știu unde sa merg și ce sa fac mai ales ca e și o țara straina! Dau funda multumesx

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Varianta simpla: te duci in aeroport cu vreo 2-3 ore inainte de plecare. Cauti ghiseul de informatii, toate aeroporturile au asa ceva. Intrebi acolo si iti spune exact ce sa faci.
In prealabil verifica pe site-ul companiei aeriene cu care zbori conditiile, pentru a nu te trezi la imbarcare ca ai bagajele neconforme, de exemplu.

| Ionut0991654 explică (pentru Holiday):

Problema e ca nu mă descurc așa bine cu limba engleză și nu cred ca as înțelege ce mi se zice