| crystynel97 a întrebat:

Am windows 7 pe 32 biti si nu imi utilizeaza toti cei 4 gb ram, zice 4gb(2, 2gb usable). As vrea sa stiu cum pot mari numarul de rami pe 32 biti, din cate am aflat se poate mari. Astept pareri, dau funda

3 răspunsuri:
| Ciprian007 a răspuns:

Se poate mari numarul de biti, dar intr-un singur mod, reformatezi pc si il pui pe 64biti ca daca nu, nu poti folosi toti rami!

| crystynel97 explică (pentru Ciprian007):

Poi stiu ca poti folosi si 3.2 gb memorie ram pe 32 bit mie imi foloseste doar 2.2 de aia vreau sa stiu cum pot ajunge la 3.2 acestia

| Ciprian007 a răspuns (pentru crystynel97):

Ori placa ta de baza nu suporta mai mult de atat, ori ai doua placute de rami diferite care nu prea merg una cu alta