| ChowderR a întrebat:

Anu asta as vrea sa merg la colindat cu un prieten...si vroiam sa va intreb, voi cati bani ati strans cand ati mers?! Si va rog fiti sinceri ca nu ma impresionati daca ziceti 6 mil!

2 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Am mers la colindat când eram mai mică şi îmi amintesc ca cel mai mult am strâns 300 RON punând la socoteală şi banii primiţi de la rude(în jur de 100 Ron).
Dacă te referi la câţi bani am strâns umblând din casă în casă pe la străini aş zice maxim 100 Ron sau nici atât că acum este criză.

| Bylok a răspuns:

Anul trecut am strans cam 80 lei(de la vecini)si cu tot cu banii de la rude am facut in jur de 400 lei big grin