| Roby720 a întrebat:

As vrea sa imi iau un Pitbull si nu stiu daca este o alegere buna pentru mine si pentru catel.Eu stau la bloc. Daca puteti sa imi spuneti cate ceva despre temperamentul acestuia ar fi perfect.

Răspuns Câştigător
| Larisa211 a răspuns:

Pitbull-ul e un caine cu o reputatie proasta nemeritata. Din cauza ca in alte tari se organizeaza lupte cu ei, trebuie sa ai griza de unde il ei. Eu iti recomand Canisa Kris.
Se adapteaza foarte bine in apartament. Sufera se singuratate si de frig. E un caine care ar da totul pentru stapanul lui, realmente extrem de credincios si loial. Nu ataca fara motive bine intemeiate. Necesita o educatie ferma, dar fara violente, deoarece atunci va deveni agresiv.
Alimentatia trebuie supravegheata atent, sa nu se ingrase si sa faca plimbari indelungate.

1 răspuns:
| diamar a răspuns:

Http://www.caini-pisici.com/index.php?page=articole&idarticol=77
Aici scrie si deapre temperamentul acestui caine si ai si alte detalii.
Sper ca te-am ajutat! Fundita? Please!