| FlooD a întrebat:

Astazi am primit un pisoi persan de vreo 2 luni si ma intrebam ce vaccinuri sunt obligatori pentru pisici sau pisici persane (si daca stiti unele indicati pentru ingrijirea lui)

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Primul vaccin este cel polivalent.
Peste 3-4 saptamani(unii medici cheama mai devreme) se face revaccinarea cu acelesi tip de vaccin polivalent.
Revaccinarea anuala cu vaccin polivalent se face o singura data.
Vaccinul antirabic NU se face concomitent cu al doilea vaccin polivalent, ci la cel putin 3-4 saptamani dupa.