| ursnadrei a întrebat:

Azi am aflat ca cel mai bun prieten poarta(se imbraca) cu dresuri de dama! Ce parere aveti despre asta?

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca nu are o identitate de sex --- nu este nici baiat, nici fata. Este intersexuat avand trasaturi specifice ( externe sau interne) a ambelor sexe.

Atunci cand se nasc, majoritatea oamenilor au un sex bine definit de organele genitale externe: masculin sau feminin.

Totusi, exista si persoane al caror gen nu poate fi definit de la nastere, din cauza ca organele in baza carora ar trebui facut acest lucru sunt ambigue si nu pof fi definite ca fiind "de fetita" sau "de baietel". Acesta este si motivul pentru care, recent, Germania a decis sa devina prima tara europeana care face demersuri pentru recunoasterea celui de-al treilea gen (http://abcnews.go.com/......ined/story

Intersexualitatea nu are nicio legatura cu orientarea sexuala, ci cu faptul ca o persoana se naste cu trasaturi ale ambelor genuri nu este prin definitie nici gay, nici lesbiana, nici transsexual. Totusi, la fel ca orice barbat sau femeie de pe lumea aceasta, persoanele intersexuale isi pot identifica orientarea sexuala ca fiind alta decat cea a majoritatii, cea heterosexuala.
Medicina considera intersexul drept un handicap---comparativ cu nou nascutii normali, cel nediferentiat sexual este considerat "nefinalizat /neterminat". Ca adulti, intersexuatii sunt infertili.Vezi foto:http://hommelibre.blog.tdg.ch/media/00/01/2197698731.jpg

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Noi poate spunem chestii complet neadevarate si te vom face sa-ti pierzi cel mai bun prieten din cauza unei prostii...
Eu zic sa-l intrebi pur si simplu ca un om normal fara sa-ti faci tot felul de scenarii probabil gresite...

| backback a răspuns:

Nu ar trebui sa sari direct la concluzia ca este homosexual... poate se simte omu bine in ei

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate sa nu insemne nimic, poarta dresuri pur si simplu pentru ca-i este frig. Daca alte semne ca ar fi homosexual nu-s, zic sa treci peste incident ca si cum n-ar fi existat.

| ionutss a răspuns:

....ca ar trebui sa vada un psiholog?

| Latky a răspuns:

Clar e homosexual, alta concluzie nu poti trage ii place sa fie feminine, ti-as sugera sa iti cauti o prietena sau daca ai deja e ok alfel o sa atragi priviri pe strada de catre persoanele care il cunosc si stiu despre ce e vorba, vor crede ca sunteti un cuplu, nu iti spun ca sa te departezi de el ca nu e nevoie dar trebuie sa iti cauti o prietena ca sa nu isi schimbe lumea parerea despre tine

| Inovssakura a răspuns:

de ce sari repede la concluzia ca homosexual. poate se simte bine in ei. sau ii e frig la picioare

| 4cidr41n a răspuns:

Vad ca multa lume vede asta ca si dovada ca ar fi homosexual. Ciudat.
Vorbeste cu el daca se iveste subiectul. Chestii ca astea nu schimba o prietenie buna.

| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

S-ar putea sa deveniti mai mult decat cei mai buni prieteni...; |

| Amrita25 a răspuns:

Daca le poarta la vedere poate vrea cu orice pret sa impresioneze, sa amuze, in orice caz sa atraga atentia asupra lui...iar daca le poarta pe dedesubt poate ca nu a gasit ceva mai bun in ziua respectiva sau poate pe undeva ii place, il incita. Pot sa traduc acest comportament si drept un fetiș. Dar tu il cunosti cel mai bine si extragi de aici ce crezi ca i se potriveste pentru gestul lui.

| AdelaXzw a răspuns:

Poate este homosexual...intreaba-l. Sugereaza-i sa consulte un psiholog

| sabin89 a răspuns (pentru AdelaXzw):

Si daca si psihologul e homosexual...