| Elise_1052 a întrebat:

Ce mai faceti? Va rog sa ma ajutati URGENT! Deci la telefonul meu am primit un card de memorie si cu el un fel de stick in care bagi cardul...Eu am pe telefon niste poze si vreau sa le pun pe calculator...Eu am magat cardu de memorie in stikul ala apoi am bagat stiku in USB! Dar dupa aia nu stiu ce sa fac.Cum pun pozele pe calcu? Cel care explica cel mai ctar primeste Funda+Vot! Help! Pliss

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Daca ai un adaptor card ai nevoie neaparat ca PC sa aiba cititor de card. Daca este sub forma de stick introduci cardul in locas, il conectezi la o priza USB. double click My Computer. daca este recunoscut se va deschide un nou drive de ex.F. duble click pe el si se va deschide ca un Folder.Iti selectezi ce vrei copy si lipesti in locatia dorita.

| DJRocker a răspuns:

Prin cablu de date.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca ai laptop trebuie sa ai si cititor de carduri. Oricum ce ai primit tu este un cititor de carduri si ar trebui ca windows-ul sa ti-l detecteze automat. Asigura-te ca ai setat la telefon ca pozele sa se salveze pe card ci nu in memoria telefonuluiwinking daca nu copiaza-le manual apoi scoate cardul baga-l in stick si stick-ul in calculator si asteapta sa iti detecteze cardul.