| LordCristobal a întrebat:

Salut TPU!
Cum ar fi fost Columbia daca Pablo Escobar era presedintele tarii si avea toata puterea in maini?
Ar fi intervenit puterile internationale sa il rastoarne de la putere?
Si cum ar fi fost nivelul de trai intr-o tara gen rai al drogurilor?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu cred ca ar fi intervenit nimeni, e alegerea oamenilor pana la urma dar Columbia ar fi fost izolata iar in interiorul tarii nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar fi fi fost viata.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Istoria NU se analizează cu "dacă".

Bine că n-a fost!

| LordCristobal explică (pentru sierra1):

Stiu si eu treaba asta.
Dar situatia expusa de mine in intrebare e interesanta de dezbatut.

| sierra1 a răspuns (pentru LordCristobal):

Situația (fictivă) expusă de tine e deja istorie deci...