| iulianbalan a întrebat:

cum as putea sa stiu daca placa de baza suporta dual channel? De ex., placa mea de baza are 8gb ram ddr4 2133 mhz on board si inca un slot liber, daca as lua o placuta ram tot 8 ddr4 si 2133 mhz, ar putea sa mearga in dual channel? As dori sa aflu pentru ca nu as vrea sa dau banii aiurea, multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da, merge dual channel dar trebuie sa fie placuta identica ca configuratie frecventa, latenta, marime sa fie aceeasi.