| anonim_4396 a întrebat:

Cum face ti față caniculei? A ti avut nevoie de medic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Stau in casa iar seara ies in oras sa iau niste aer. Cand ma mai ia durerea de cap trag cate un pui de somn si beau niste apa. Imi place oricum sa fie cald afara si soare decat sa mor de frig si sa se intunece la 4 laughing.

26 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Cum sa nu, eu mereu am nevoie de DOCtor.

| oprescudorin11 a răspuns:

NU! La medic se duc doar senilii si femeile nefutute la timp! Imi place si gerul si canicula!
Lumea nu e facuta pentru HANDICAPATI, desi acum a ajuns in acest stadiu terminal. Sper sa dispara cat de curand, sa apara oamenii care muncesc sufera, iubescpe Dumnezeu si respecta Constitutia si legile tarii! Nu hotii, care la prima canicula fug din prima banca pe care o jefuiau!

| deeeaqq a răspuns:

Merg la piscină...
Şi nu, n-am avut nevoie de medic

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Stai in casa, eu am iesit o zi afara si am facut insolatie, aproape ca venea salvarea, mi-am bagat parintii in sperieti.
Bea multa apa, aer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Cu multa hidratare, ventilatorul, si cel mai racoros loc din casa ma descurc.

| Daniel9988 a răspuns:

Pai am bagat in dotare:
-aerul conditionat din hol
-2 ventilatoare in sufragerie respectiv in dormitor
-sticle cu apa rece de la frigider
Plus ca noi vara scoatem covoarele din casa si le depozitam in garaj, iar toamna cand le punem la loc le si curatam inainte.Covoarele retin caldura...Si am uitat sa precizez de inghetata, dar aia o pregatim in casa, fara chimicale si e-uri

| Fumiko a răspuns:

Noapea asta am degerat de frig, am fost cu cortul la munte + mocanita + altele, si am realizat ca e mult mai usor sa induri canicula decat frigul.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Super simplu.
Dimineața când e răcoare aerisesc foarte bine casa, după care îmi trag jaluzelele și perdelele că sa nu intre lumina. Foarte important sa închizi geamurile când se încălzește. Mă îmbrac cu ceva lejer, de vara. Ma asigur că am in casa lichide reci... poți folosi un ventilator sau un evantai pentru a te răcori.

| Pabibabum09 a răspuns:

Oh, doamne... Se scrie "faceti" si "ati". Iar in ceea ce priește intrebarea ta: nu ies din casa, ma hidratez cat mai mult si citesc, astfel incat sa nu pun cratima unde nu trebuie, ca altii.winking

| Drimmero a răspuns (pentru Pabibabum09):

Nazi grammar?

| anamariarot a răspuns (pentru Drimmero):

E o little grammar nazi, hihi. Oricum, critica asta-i constructiva.

| anamariarot a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar daca o sa sune ca la teleshopping: aerul conditionat mi-a schimbat viata.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Si nu, nu am avut nevoie de medic sau alte interventii. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Pabibabum09):

Tu vorbesti? scrii ca kuru

| Drimmero a răspuns (pentru anamariarot):

Este, ma zgarie si pe mine la ochi agramatii,, dar chiar nu am ce face, daca nu le-au placut cartea, sa stea la sapa!

| Pabibabum09 a răspuns (pentru Drimmero):

Nici chiar atat de departe. Dar da, nu suport greselile repetate. Adica, uita-te si tu! Din trei propozitii, a scris-o corect decat pe prima. Ok, daca stam sa-i facem analiza... Dupa "salut" trebuia virgula. laughing laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Drimmero):

Te dai destept?

| Drimmero a răspuns (pentru Pabibabum09):

Bwhahahahaha

| Drimmero a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ma dau, nu am ce sa demonstrez nimanui, ziceam doar asa ca fapt divers

| anamariarot a răspuns (pentru Pabibabum09):

Fii si tu mai atenta. In contextul folosit de tine se utilizeaza "doar". Stai in partea de sud a tarii?

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru Pabibabum09):

Ești de belea

| Li200La a răspuns:

Am mers la munte happy

| LorenaGN123 a răspuns:

Nu. Stau în casa, beau Multă apă și mă uit la seriale laughing)))

| Daniela_Mocanu_1989 a răspuns:

Nu ies ziua afară, doar seara bem multa apă si dăm drumul la aer și dacă ies afară ies pana în ora 11 cu ceva pe cap

| Darev25 a răspuns:

Sora mea a vazut negru in fata ochilor in oras, si si-a julit ambii genunchi, cat despre mine stau la racoare si beau multa apa.

| MuraLika1997 a răspuns:

Pînă cînd prin vizita la medic nu am fost