| anonim_4396 a întrebat:

cum pot atasa si eu emoticoane, ca la mess, de unde le i au? Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
De aici le poti lua. Pui acest link la favorite sau pe desktop ca sa le ai mereu aproape. http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/ si mai este inca o lista draguta: http://www.ymlover.com/lista-emoticoanelor-ascunse-in-yahoo-messenger-11/. Insa sa stii ca aceste emoticoane nu se vad pe topate siteurile adica fiecare emoricon are cate un cod adica '':'' si cu '')'' adica :-). Unele coduri se pot invata si se pot folosi in diverse conversatii.Pa, pa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te referi la TPU?
Stiu ca atunci cand scrii raspunsul si scrii codul de la un emotricon nu iti va aprarea fetisoara, dar dupa ce trimiti raspunsul se va "transforma". Unele nu se vad pe TPU. De exemplu asta \m/ nu se vede.
Deci nu le iei de nicaieri, le scrii codurile. Pe care le inveti din lista pe care ti-a dat-o @Giulika, de exemplu.

| Roobeertaa a răspuns:

Nu le iei de nicaieri. daca le stii pe cele de la mess le poti pune si aici...de obicei lasa un spatiu intre cuvant si emoticon si e ok happy

| Hype a răspuns:

Pai emoticoanele sunt formate din niste caractere ex: happy -smile sau :O -surprise
Intri la mes dai pe un contact si dai la fete dai pe o fata iar in colt, sus dreapta sau stanga va aparea simbolurile din care se face fata si numele fetei si inveti acel simbol. il pui undeva si va aparea fata. sper ca ai inteles laughing