| Balonaseplutitoare a întrebat:

cum poti deveni spion?

Poti deveni cat timp esti minor? Am vazut un articol in care scria ca in Marea Britanie unele agentii folosesc minori si vreau sa stiu daca sunt asa ceva si in Romania, iar daca nu, de la ce varsta poti sa te faci spion, ce calitati trebuie sa ai, ce scoala sa urmezi si toate detaliile care mi le puteti oferi.

Multumesc.
Si va rog seriozitate!
Daca nu vrei sa raspunzi nu raspunde!

Răspuns Câştigător
| varsanofie a răspuns:

Salut 007,
Eu cred că sunt scoli și în românia, altfel se vor construi, ceva gen KingsMan happy anyway dacă te pasionează spything, îți recomand să studiezi tot ce ține de securitate, militărie s-a mai nou se fac cursuri de 3 luni la academia de poliție. te poți înscrie la armată, cunoscând câte un pic din toate, apoi profesând la oricare dintre centrele de informații din europa spre exemplu. Ideea este că trebuie să fi în temă cu toate, învățând zilic ceva nou. Este ceva frumos, îți urez noroc! poate chiar acum un agent se uită pe TPU și te va contacta big grin

| alina2k18 a răspuns (pentru varsanofie):

Da, cica fac recrutari in draci pe aici laughing))

| varsanofie a răspuns (pentru alina2k18):

Ideea de spionaj este înțeleasă mai puțin de noi, putând fi usor desprinsă din filmele de actiune de la hollyweed, în realitate servicile secrete sunt organe de stat sau private specializate în domeniul culegerii, verificării și valorificarii informațiilor necesare cunoașterii, prevenirii și contracarării oricăror acțiuni care constituie, în conformitate cu legile în vigoare, amenințări la adresa siguranței unui stat sau teritoriu. Noi avem SRI/SIE/SPP/STS/DGIA happy porțile sunt deschise, noi așteptăm ceva gen KingsMan big grin

| raMLesS a răspuns (pentru alina2k18):

MOOOR, mi-ai facut ziua iubirea mea.

4 răspunsuri:
| Aliciaraula a răspuns:

Depinde acum cu cine si ce vrei s lucrezi, spion înseamnă să ai multe abilități fizice cat si mentale, nu poti deveni spion peste noapte, in plus lucru asta nu prea e discutabil mai ales pe internet.