| anonim_4396 a întrebat:

cum reactionati cînd fiind in mijloacele de transport in comun, tramvai, troleu, autobuz, cineva din greșeală vă calcă pe pantof? (Dumneavoastră fiind o doamnă in pantofi noi eleganti), cum reactionati? Vă multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu una, oftez mai mult pentru mine, si cand am ocazia indespartez mizeria respectiva cu-n servetel ceva. Ce sa faci, asta constituie mijloacele de transport, mai ales in orasele mai aglomerate. happy
O seara placuta!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este un rău intenționat, pentru asta nu trebuie să facem circ.
Dacă am pantofi eleganți, prefer un alt mijloc de transport mai sigur: un taxiu, mașina personală, etc.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Coboara pe pamant, omule! Cate doamne elegante, cu pantofi noi, eleganti, ai vazut tu circuland cu tramvaiul (troleul, autobuzul)?
Doamnele elegante circula cu masini elegante sau, in cel mai nefericit caz, cu taxiul.

| Mangustă a răspuns:

Daca mergi cu mijloacele de trasport in comun iti asumi niste resposabilitati. Practic esti ca intr-o conserva in care toata lumea impinge ca sa iasa, ca sa stea jos, ca are copil care plange, mai ales daca e doar in oras cu statii mici. Sa-ti murdaresti incaltamintea e cea mai mica paguba, mai bine ai avea grija la buzunare/geanta si nu la pantofi.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Vai, mie mi s-au întâmplat chestii de gen, foarte des, deoarece merg cu autobusul zilnic, bineînteles, nu iau tocuri, sunt cu adidaşi, cum reacţionez?
Bineînţeles nu mă apuc să urlu în autobus, însă aştept nişte scuze, iar dacă nu le primesc, îmi dau seama că persoana respectivă e mai needucată sau poate nu a simţit că m-a călcat, mă rog...

| AndyLavy a răspuns:

Pai ma dau mai in spate si astept ca persoana care m-a calcat sa isi ceara scuze. Nu fac un scandal sau ceva de genul, nu are rost. Nu cred ca oameni vor sa se calce intentionat, se mai intampla din greseala.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndyLavy):

M ai ales cînd șoferul pune cîte o frînă bruscă.

| AndyLavy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da. Si de aceea prefer sa merg pe jos. insa uneori nu prea am de ales...

| Inemes a răspuns:

Am observat ca scrii "î" in loc de "â" straight face
Cat despre intrebare... se mai intampla dar nu cu intentie, imi vad mai departe de drum pentru ca nu are sens sa fac o tragedie din asta. happy

| Eookatha a răspuns:

In primul rand, fiind si in tr-un mijloc de transport comun, este normal ca sa fii calcat pe picior, asta ii se intampla oricarei persoane, e ceva normal.
Din punctul meu de vedere nu trebuie sa se iste un scandal pentru un simplu calcat pe picior, pentru ca ar fi total aiurea. Multe persoane au fost calcate pe picior la randul lor la fel ca tine, dar sunt sigura ca nu au facut scandal pe tema asta!

| blondablonda22 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa sau peste cineva din greseala mi-am cerut scuze si asta e, altii la radul lor daca li se intampla sa ma calce pe picior asta e nu trebuie sa fac o tragedie din nimica toata. o zi buna sa ai pa