| serban1503 a întrebat:

Cunoaste cineva o firma serioasa de angajare in strainatate? Pe net sunt multe,dar putine care sa fie adevarate. Daca stiti vreo firma, va rog sa imi spuneti cum se numeste si vorbesc eu cu ei. De preferat Germania sau Italia. Dar nici alte tari nu sunt excluse! Multumesc

1 răspuns:
| WoKy a răspuns:

Hai sa-ti zic o parte rea a acestor firme.
Pazeste-te in primul rand de firmele de intermediari. Pe scurt sunt cei mai tepari, profita de cei ce stau la coada din estul Europei. Am lucrat prin intermediari d-astia. Iti promit marea cu sarea iar cand te vad semnat si cu acte facute iti dau m*** pe toate planurile. Mi-au zis ca dupa 6-7-8 luni voi fi preluat de firma mare. La 2 luni m-au mutat la alta firma. Lucram cel putin 200 de ore pe luna castigam 1100 rareori 1200 euro. ATENTIE- vorbesc doar de intermediari si de Germania. Nu cunsoc situatia in alte tari