| Hamed134 a întrebat:

De ce unele persoane te ignora atunci când ești beat? La modul că nu îți mai răspund la mesaje.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Probabil ca vor sa evite un posibil conflict cu cel aflat sub influenta alcoolului.

| SilentRain a răspuns:

Cine are chef sa stea cu unul beat în telefon cu orele, nici măcar nu vorbește coerent...

| Emma30555 a răspuns:

Un om când e beat nu prea ai ce vorbi cu el, nu e în toate facultățile mintale e amețit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la mesaje atunci e pentru ca le scrii ce nu trebuie, si ei stiu motivul.
Oamenii care nu beau, gandesc mai limpede mai mult, si nu suporta comportamentul. Probabil ai observat si tu, cand nu esti beat nu ai senzatiile, ei au observat motivul comportamentul straniu. Filmeaza-te sa vezi cum faci.

| eckblume a răspuns:

Aveam o colega de liceu care se imbata des si ma suna sa ma tina cu orele. Pana la urma o ignoram fiindca nu aveam disponibilitate sa o ascult intruna.
O persoana care e sub influenta alcoolului poate sa isi descarce nervii pe cel care ii raspunde. Nu cred ca ar vrea nimeni sa stea de cearta cu cineva beat.
Mai bine discuti cu omul cand e treaz.

| 4StarLight a răspuns:

Pentru ca sub influența alcoolului faci si spui lucruri care nu te reprezinta si care te fac nedemn de luat in serios. Unii chiar ii privesc foarte aspru pe cei care beau până ce ajung sa se îmbete, faptul că nu răspund la mesaje reflecta si intoleranta lor la un astfel de comportament.