| Balonaseplutitoare a întrebat:

de ce unii oameni spun ca meditatia, yoga si altele sunt sataniste?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt prosti si neinformati. Exista studii despre cat de sanatos e sa practici yoga si meditatia si mai toate persoanele de succes care activeaza in social media vorbesc despre beneficiile lor si cum ii ajuta sa se mentina calmi, productivi etc.

Oamenii baga in oala satanismului orice ii depaseste.
Nu mai citi din surse romanesti, ca-s pline de mizerii.

| StevenMetalhead a răspuns:

Wow. Ce prostii...am auzi și eu așa ceva, doar că au spus-o popii noștri ortodocși. Desigur, hai să-i numim pe toți sataniști, eretici și antihriști, pentru a vinde tot felul de lumânări, sfeșnice, icoane și baticuri.

În orice caz, nu se leagă. Meditația este o tehnică spirituală venită din Asia, în care omul într-o oarecare poziție se concentrează pe respirație sau mantră fără a se mișca într-un anumit timp.
Yoga este o practică de asemenea spirituală care îți concentrează atenția pe toate părțile corpului și pe când sala îți antrenează mușchii, yoga îți antrenează organele și le vindică. Tot se practică un oarecare timp și se folosește concentrația.

Satana. Este un personaj, care a apărut de câteva ori în biblie și oamenii l-au fanatizat atât de tare, încât astăzi i se acordă mai multă atenție decât lui Dumnezeu.