| SimionAlex97 a întrebat:

Credeți că meditația Yoga are efecte REALE? În sensul că poate vindeca boala relativ repede fără niciun remediu, doar prin relaxare și armonie? Am citit despre un tip John Chang care a putut separa Ying-ul de Yang și astfel crea o energie Chi care vindecă ORICE boală prin degajarea unei călduri prin mâinile lui și atingerea locului. Un fel de electroșocuri. A acceptat să facă un singur videoclip unde a demonstrat cum cu mâinile goale poate arde hârtie și a vindecat un om care nu putea vedea decât cu un ochi. Apoi după ce clipul a fost postat pe YouTube, acesta s-a retrat și nu a ma fost văzut. Unii spun că e realitate și nu e singurul, alții spun că era pur și simplu un truc. De notat e faptul că mulți alți oameni au fost vindecați de acest John Chang, care a declarat că meditația l-a ajutat în toate. Fundiță la cea mai interesantă părere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai Yoga, exista o sumedenie de practici in general orientale care iti permit sa te joci mai mult sau mai putin cu energia universala.
Unii o folosesc cu succes de mii de ani altii inca n-au auzit de ea.

7 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Yoga este doar una dintre tehnici si nu neaparat cea mai buna.
Mai cunosc Vindecarea Reiki personal...

| Vvistula a răspuns:

Esti crestin, yoga e o practica orientala, in budism si hinduism, nu are nicio legatura cu boala, ce ai citit tu a fost doar marketing, yoga reprezinta o concentrare a ta care te poate duce la iluminare in budism. Clip pe youtube, serios, daca nu ai vazut cu ochii tai degeaba, eu am vazut cand a disparut statuia libertati si stiam ca e o iluzie si tu il crezi pe ala care face foc in palma? Ca sa faci yoga ai nevoie de un instructor care se presupune ca ar fi ajuns la iluminare si oricum daca o luam crestineste este o practica pagana. E o porcarie mediatizata, daca erau adevarate venea unu si vindeca mii de oameni nu unu si dispare, prostii scoase sa faca unii bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cazuri.
Dar, oricum, si mama yoghinilor te trimite la medic.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Pai ying si yang oricum sunt despartiti. eu stiu ca unul e raul iar altul binele...in fine, cred ca sunt lucruri ce nu poti fi explicate (inca) dar nu cred in orice jigodie care apare pe youtube.

| Rebecca123 a răspuns:

Pai de unde stii ca este si adevarata faza de pe youtube, eu zic ca prin yoga nu rezolvi decat sa iti relaxezi tot corpul, sa ai o minte mai concentrata si sa scapi de anumite griji dar nu cred ca poate vindeca boli.

| fredi a răspuns:

Da este posiibil orice este bosibil numa trebuie sa crezi