| vladboy98 a întrebat:

De un timp mi-au aparut pe picioare ca un fel de cosuri negre si dese. sunt intrate in piele si sub ele sunt fire de par. De ce imi apar si cum scap de ele?

4 răspunsuri:
| SociallyDepressed a răspuns:

Firele de păr, fiind prea subţiri să iasă la suprafaţă, cresc sub piele, sau pur şi simplu pielea nu are destul oxigen. Evită hainele strâmte.

Ai putea încerca să faci o baie fierbinte (ajută la deschiderea porilor) apoi să-ţi masezi picioarele cu zaţ de cafea sau cu piatră ponce iar apoi să foloseşti o cremă hidratantă.

Sau ai putea încerca un tratament cu: 2 linguri de miere, jumătate de măr ras, un morcov ras, galbenuş de ou (la alegere) pe care le amesteci până se face o pastă, pe care, o pui pe picioare şi o ţi 20-30 minute, după aceea storci coşurile (mâinile trebuie să fie foarte curate) şi dai cu apă oxigenată, apoi cu cremă (la alegere)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta.

| thewomaninwhite a răspuns:

Mai bine mergi la un dermatolog

| sherkhan a răspuns:

Iei un arzator si dai pe piele gen ca de craciun cand tai porcul si il parlesti happy si scapi de probleme