| WolfSRain a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri fara sa le storc?
Mi-au aparut pe nas niste puncte negre ca si cum ar fi niste puncte de par sa iasa din piele? Dar nu e par.
Cum scap de ele?
Iau skinoren pentru acnee usoara.

8 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Prin exfoliere la 2 zile happy succes.

| wolder a răspuns:

Mergi la dermatolog acolo vei rezolva problema cel mai bine.

Pentru puncte negre zic sa incerci :

https://www.google.ro/......ps?/search

Cumparat din magazenele DM!

| WolfSRain explică (pentru wolder):

Am fost la dermatolog.
Atunci nu le aveam nu stiu sigur daca sunt acele puncte negreclasice.
Sunt niste puncte negre micute ca si cum ar da un fir negru sa iasa din piele.

| wolder a răspuns (pentru WolfSRain):

Daca iese din piele nu stiu ce sa zic.

| WolfSRain explică (pentru wolder):

Nu iese din piele ca si cum ar da.
M-am uitata pe net si asa arata si la mine sunt puncte negre multechiar dese.Cum fac sa le scot?
Sunt baiat nu vreau creme ceva.
NU stiu cum se face exfolierea?
Mai am bucati de piele pe nas si pe fata ramase de cand mi s-a dus piele si au mai ramas bucati.
Tinand cont ca sunt baiat nu ma pricep cum as putea sa imi curat tenul? Chesti din astea nu stiu.

| wolder a răspuns (pentru WolfSRain):

Infuzie cu plante.
Citeste mai mult aici:

http://www.andreearaicu.ro/frumusete/sfaturi/infuzii-dupa-tipul-de-ten

apa + planta (apa fiarta)
Stai cu fata deasupra bolului de unde ies aburi.
cand s-au dilatat bine porii ii storci bine.
In ziua aia nu mai iesi afara ca sunt pori dilatati si intra praf.

Pentru exfoliere cumperi o crema exfolianta eu am de la avon, poti lua din farmacie. Exista si sapunuri pentru exfolierea pielii moarte.
Daca nu ai inteles ceva astept intrebari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba de : Tampoane si crema pentru cosuri.Doamna/domnul farmacista/farmacist iti va da niste tampoane mici, rotunde si o crema sau un spray care va trebui aplicat pe acel tampon.Se aplica pe fata si curata orice mizerie, ajuta si pentru cosuri.

Bafta big grin.