| Amy_5342 a întrebat:

Deci, cum sa incep (nu cred ca aveti rabdare sa cititi, dar incerc si eu )
Eu si prietena mea cea mai buna am avut multe dezamagiri anul asta.
De ex. o fata care o consideram prietena noastra(tot bf) ne-a lasat balta pentru alte persoane. Tot ce ne-am planuit noi ( cum ar fi sa ne alaturam unei gaste foarte cunoscuta pe aici, sa intram in diferite cluburi [chitara, etc ] laughing ), dar a facut asta inaintea noastra, iar dupa atatia ani de prietenie. ea a trecut foarte usor mai departe. sad
Aia e una din dezamagiri a doua e ca ea ne pune piedici si vorbe rele, si desigur probabil peste cateva saptamani o sa aratam ca niste ratate in ochii celorlati.
Chiar nu stim ce sa facem. To ce am vrut de la inceput a fost sa ne alaturam si noi unui grup iar totul pica dintr-o cearta stupida.
Astept niste sfaturi. sau nu stiu, idei cum putem sa impiedicam ca reputatia noastra sa nu ajunga de tot rasul.

3 răspunsuri:
| Razvanel93 a răspuns:

Nu am inteles foarte bine care e faza cu cluburile...cluburi de chitara sa invatati sau cluburi unde sa cantati? De ce sa pareti voi ratate in fata altora daca nu sunteti si este doar ea care sa spuna minciuni.In momentul in care mai spune o minciuna sau va vorbeste de rau, puteti vorbi cu persoanele care va cred ratate din cauza ei si le povestiti si atunci ea va parea cea mai fraiere si mincinoasabig grin. Sper ca ai inteleslaughing)

| cristinna23 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta, dar o sa pastrez aparentele si o sa incerc sa ma folosesc si eu de ea cu mi-a facut si ea mie -dinte pentru dinte si ochi pentru ochi- lasa in urma ce s-a intamplat, uita si fii prietena cu acea fata.

| MiUtZaA a răspuns:

O bati... pur si simplu o lovesti pana inceteazadevil (parerea mea. adica eu asa fac si nu comenteaza nici una)big grin
Ai grija ce facilaughing