| gabythe2 a întrebat:

Directorul are voie sa-ti ia bunurile (bricheta, tigari, etc ) Ma refer atunci cand nu ai facut nimic gen : sa te prinda ca ai fumat in curtea scolii! Ca nu mi se pare corect sa ti le ia doar ca le ai la tine! Daca exista si o lege mai bine.

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Esti major? Daca nu, are dreptul sa ti le ia. Te afli pe un spatiu public care se supune regulamentului scolii respective. Daca in acel regulament se specifica ca fumatul este interzis atunci directorul are dreptul sa-ti ia bunurile respective (bricheta, tigarile).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prietene, nu te-a prins că fumai, dar ţigările şi bricheta le aveai la tine pentru a te juca cu colegii de clasă baseball. Are tot dreptul să ţi le ia şi este foarte corect acest lucru.

| andreiTheDJ a răspuns:

Pai are tot dreptul sa ti le ia pentru ca nu ai voie cu ele la scoala