| DaCeItiPasa a întrebat:

După părerea voastră care este mai inteligent, un filosof sau un medic?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambii. Fiecare in domeniul respectiv.

| Adry05 a răspuns:

N-au nicio treabă domeniile, de unde comparația?!

| johnnny123 a răspuns:

Este o întrebare lipsită de sens, pentru că "inteligența" nu se poate măsura (și nici măcar defini) într-un mod complet obiectiv și inechivoc. Nu este ca și cum ai cântări două obiecte și ai stabili care dintre ele este mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare e inteligent în felul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta se imparte in mai multe domenii. Puteai pune intrebarea asta comparand mai multi oameni din acelasi domeniu. Totusi, daca te referi la inteligenta generala, adica de felul cum gandesc in general si de felul in care ar actiona intr-o situatie critica, depinde doar de ei, iar domeniile lor nu definesc aceste aspecte.

| DonGiani a răspuns:

Nu poți măsura așa inteligenta, și plus ca sunt diferiți in domeniile lor.