| Komarov a întrebat:

Eu am o varsta de 15 ani si la vreme am descoperit intr-un colt al dulapului niste cd-uri cu muzica veche adica mai degraba spus manele vechi am stat si am ascultat si parca copilaria mea revenea adica cred ca ati avut si voi parinti care au ascultat manele si nu e rusinos sincer eu la drum lung cu pairntii mei ascultam manele vechi Adrian Minune,Stana Izbasa,Carmen Serban,Florn Salam,Daniela Gyorfi,Nicolae Guta,Flroin, Peste.Costi Ionita, 600 SEL, artistii astia in general si apelasem la Apex DC+++ si am descarcat in masa vreo 16-18 GB de manele sincer inainte de a gasi cd-urile nu ascultam manele...asa de des nu stiu mi se pare penibil adica cum ma vad altii eu apreciez genul asta si nu sunt cocalar cu Audi A8 si cu live-uri la maxim in trafic in principiu intrebarea :E penibil sa asculti manele e ceva rusinos nu stiu cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| VirusS97 a răspuns:

Mdeaa...trebuie sa realizezi ca e o diferenta intre cocalarii aia cu "audi a8". Ia stai putin daca ai audi a8, inseamna neaparat ca esti cocalar? De ce pui repede seama pe chestii de genul asta? Vezi? Asa nu ar trebui sa pui nici tu seama pe genul muzical. "Ma daca mie imi place, treaba mea si punct." Felul tau de a fi te defineste. Caracaterul, caracterul cu toate insusirile sale (temperament, inteligenta, bun simt etc.) Cocalarii astia pe care ii numesti (si nu doar tu) asa...aia cu masini de fite sunt criticati pentru ca au banii respectivi si nu sunt capabili sa scoata doua cuvinte inteligente pe gura aia. Manelele astea mai noi daca vrei nu au nimic, nici un mesaj, doar "vacante, lux, bani, masini, piz*e, viata de magnat etc." Nu au nici un mesaj. E alegerea ta, vezi incotro te indrepti. Ps: daca ai audi a8, bmw x5, audi q7, si l-ai luat pe banii tai si esti cineva, nu esti cocalar!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vad nici un semn de intrebare.Este o intrebare? Ai 15 ani? Parca ai avea 50 de ani si acele cd-uri iti amintesc de stravechea ta copilarie.Care inca nu ti s-a terminat.

| darrio2007 a răspuns:

Mai ramane sa spui ca asculti acele cd-uri cu nepotii tai.Si ne-ai dat gata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 15 ani si ti ai adus aminte de copilarie? zici ca esti ultimul mosneag

| PedoBarbie a răspuns:

Nu e ruşinos să aculţi muzicacare îţi place.

| Rebeca21121 a răspuns:

Nu mi se pare penibil atata timp cat sunt niste amintiri din familie.

| TheLovelyGhost a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa-ti fie rusine cu ce asculti trebuie sa recunosti... m-i se pare mai penibil sa nu recunosti... dar oricum eun zic ca poti sa asculti manele atata timp cat nu te iei dupa cei care o canta, ma refer la faptul ca majoritatea sunt cam analfabeti happy

| Moshu14 a răspuns:

Fiecare e cu ce gen de muzica ii place, daca tie iti plac manelele nu e ceva rau, si mie imi plac, la unii da la unii nu, fiecare asculta ce vrea. Funda? :3