| Dizzyz a întrebat:

Salut Tpu.Eu sunt intr-un fel rapper.De ce zic intr-un fel, pai am o metoda mai neobisnuita de a-mi intregistra piesele.Cum nu am microfon,studio si alte lucruri de genul asta,am gasit aceasta modalitate:
Gasesc un beat de pe internet(de obicei de pe youtube),il ascult cu mare atentie si fac versurile in timp ce ascult respectivul beat.
Dupa ce termin, dau drumul la beat si incep sa cant in timp ce inregistrez la telefon. Dupa ce se termina dau drumul la melodie sa vad cum a iesit si bineinteles nu a iesit extraordinar de bine deoarece metoda asta cu telefonul nu e tocmai cea mai buna.
Am 7 piese inregistrate in acest fel si incep sa imi doresc mai mult.Nu a ascultat mai nimeni melodiile mele si vreau sa asculte si altcineva dar nu vad cum as putea sa fac decat sa-mi cumpar un microfon si sa le incarc pe youtube. Faza e ca eu nu imi permit acest microfon(provin dintr-o familie modesta si nu ne permitem prea multe)
As vrea sa stiu parerea voastra.
P.S:Nu incepeti cu:"Ce ne spui noua asta?", pentru ca de asta exista categoria conversatii)

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti inregistra pe Audacity. E gratuit. Scrie-mi pe privat un numar de telefon si-ti trimit eu un microfon obisnuit, fara nici un leu.