| FuFuVercetti a întrebat:

imi poate explica cineva aceasta fraza : "Moartea ii este dusmana dusmanului lui Dumnezeu si ii este prietena prietenului lui Dumnezeu."?

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Tot ce inteleg eu este ca moartea este dusmanul lui satana (el fiind dusmanul lui Dumnezeu) si prietena oamenilor buni (deoarece Dumnezeu iubeste oamenii buni, si nu numai iar cand acestia trec in nefiinta si ajung la El, vor cunoaste viata si fericirea vesnica in Rai)