| ioneldan a întrebat:

implinesc 17 ani in decembrie si am 1.73-1.74 discult seara dupa o zi de efort. mi-am masurat parinti si tata are 1.82, mama 1.60. trebuie sa mentionez ca de la 15 ani nu am mai luat nici macar un cm in inaltime. am incercat sa discut problema aceasta cu parinti si mi-au zic ca o sa mai cresc( cand eu nu am mai crescut deloc...). Ce ziceti e normal ca nu am mai crescut sau nu? funda!

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Am vrut sa iti raspund la aceasta intrebare ca sa iti spun, fara sa te superi..., ca exagerezi.Te masori cam des...Esti atat de fixat pe chestia asta, ar trebui sa lasi corpul sa isi faca treaba. Oricum cum ti-e scris, adica cum ai materialul genetic asa vei fi.Ai putea eventual sa mergi la un medic cu parintii tai, oricum, nu ar trebui sa lasi chestia asta sa te afecteze, sa te preocupe atat de tare.Bafta! happy

| neutrino a răspuns:

Pentru unii este normal, pentru altii nu. Nu este o regula stricta, dar poti consulta un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici 16 ani jumatate nu ai.pana la 18 ani o sa mai tot cresti, rabdare.

| MEMBRULPATRUSUTE a răspuns:

Pai la 17 ani dupa mine ii bina sa ai 1.74 si eu cred ca o sa cresti brusc! happy