| LoveIsLove4Ever a întrebat:

inainte sa spuneti ca ce va voi intreba s-a intamplat din cauza prea multor filme horror va anunt ca nici nu am televizor. Eu de obicei tot ce visez se adevereste, sau imi prevesteste ceva, este o poveste lunga care nu merita a fi spusa. chiar acum putin timp m-am trezit dintr-un vis cel putin interesant. totul era bine visam cum stateam in pat si de-odata ma trezesc cu o galeata de apa aruncata peste mine, ma uit pe holul casei sa vad cine a facut asta, nu era nimeni decat o umbra in ultima camera, am crezut ca probabil e tata si l-am lasat in pace cand ma intorc cu privirea inapoi in camera galeata era plina din nou si pusa pe pat, si nimic nu mai era ud, tresar iau galeata o pun jos si incep sa ma imbrac, cat ma imracam m-am uitat odata pe tavan nu era nimic apoi m-am mai uitat odata erau niste inscriptii ciudate si de fiecare data cand imi luam privirea si ma uitam iar se schimbau simolurile, m-am imbracat racheta si m-am dus in ultima camera unde credeam ca este tata, usa s-a inchis brusc in spatele meu, s-a facut intuneric si eu voiam sa deschid usa din cealalta parte a camerei care dadea direct afara, dar era incuiata, am luat un ciocan (si in realitate se afla un ciocan in acea camera) si pana la urma sparg usa dar in loc sa ies afara dupa usa se afla o copie 1:1 a camerei in care ma aflam, nu am intrat in ea ci m-am intors inapoi pe hol, usa de iesire se facuse zid asa ca am fugit in camera, nu stiu cum am ajuns sa fiu intins in pat dar, imi venise ideea sa spun o rugaciune, am spus-o si cand sa fac crucea ceva pur si simplu ma tinea de mana si de gura sa nu spun amin, am cazut iar in par si cineva a venit la mine, era un coleg de clasa care il asteptam sa ma duca cu masina lui la bunica, el m-a vazut terifiat dar credea ca dorm, eu pur si simplu paralizasem nu mai puteam sa misc nici gura, am scos sunete pana acel coleg a chemat un donctor, el (doctorul) m-a examinat si spre sfarsit ce ma tinea mi-a dat drumul sa ma misc si i-am spus doctorului " Nu pleca! du-ma afara si cheama un p_____" ultimul cuvant trebuia sa fie preot dar nu il puteam pronunta, apoi voiam sa-i spun sa ma duca afara si nu am putut, m-a dus afara cand sa ies am alunecat si am cazut, jumatate din mine era afara si puteam vorbi si misca mainile dar ram tras inapoi de picioare, strigam dupa ajutor vecinul m-a vazut si m-a tras afara dupa asta m-am trezit ca sa realizez cu stupoare ca la mine in camera e o galeata goala care nu a fost pana acum. si acum va intreb pe voi, ce vrea sa insemne visul asta?

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

A fost doar un vis urat. Si eu am avut si inca am asemenea vise, poate nu chiar atat de urate, dar destul de asemanatoare. Si de asemenea am avut si eu vise care ''s-au adeverit''. Toti avem de astea. Eu de exemplu visam ca vorbesc cu un prieten despre nu stiu ce pe strada in fata unei masini si chiar asa s-a intamplat. E normal. Uita-te la niste filme de comedie sa te mai destinzi un pic. Nu uita : Visele sunt doar vise, nu inseamna nimic. Sper ca te-am ajutat.

| halogen001 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Prea multe filme si lectura de calitate inferioara, plus un sonm agitat si neodihnitor. E posibil sa fie un aport caloric mai mare combinat cu o durata prea mare a somnului. Cand cineva e obosit bine, nu mai viseaza nimic.

| K0sti a răspuns (pentru halogen001):

E na, viseaza, numai ca nu-si aminteste!

| LoveIsLove4Ever explică (pentru halogen001):

Filme ma uit la unul odata la cateva saptamani laughing lectura aici nu comentez nimic, nu ma culc cu burta lina ca tin la silueta laughing si dorm 7-9 ore laughing si eu si daca sunt frant tot visez tongue

| halogen001 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

laughing eu sa vreau sa visez si tot nu visez nimic happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Visele uneori sunt mesaje ale subconstientului care doreste sa-ti comunice ceva.
Cateodata sunt adevarate calatorii in alte lumi care sunt tot in subconstientul tau.Doar ca subconstientul poate accesa informatii in afara timpului si spatiului de aceea unele vise se adeveresc.
Psihologia mai are cateva mii de ani ca sa inteleaga cu adevarat ce se petrece. Preotii de 10 ori mai mult.
Faptul ca in vis ai chemat un preot inseamna ca ai incredere in ei si nu este cazul.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru TrăieşteClipa):

Da, stiu teoria cum ca subconstientul poate accesa informatii in afara timpului prezent, este ceva complex, peste intelegerea noastra in asta dar este adevarat. Ce am visat eu este ca o fantoma/spirit/demon se juca cu mine, paralizie, semne ce se schimbau, usi ce dadeau in camere identice cu aia din care vrei sa iesi, am patit ceva foarte asemanator in viata reala (nu, nu sunt nebun, chiar mi s-a intamplat) intr-o noapte m-am trezit brusc si nu ma puteam misca sau vorbi. nu imi amintesc de ce dar in timpul ala pe romaneste ma ca*am pe mine de spaima in ultimul hal, mi-era atat de frica de ceva ce nu-mi amintesc, am inchis ochii am spus ceva in gand si totul a disparut, dar de atunci fara o lumina in camera nu dorm. intr-un timp ajunsesem sa vad pe holul casei umbra bunicului meu (raposat) care a venit si a disparut impreuna cu umbra de om cu coarne care se holba la mine, sau umbra de pisica in pat (eu neavand animale) si un pormbel zburand in casa... multe, dar or trecut toate

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Am '''visat '' de multe ori asa ceva.Practic esti incatusat intre doua lumi.Lasa frica deoparte ca nu ti se poate intampla nimic rau si calatoreste in lumea astrala linistit.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru TrăieşteClipa):

Ar fi frumos sa pot calatorii prin ea linistit... stii, se spune ca daca poti fi constient cand visezi poti accesa informatii din trecut si viitor.

| Swallalala a răspuns:

Spunele parintilor tai!
Incearca sa nu te gandesti la tampenii inainte sa adormi.la mine a mers.