| anonim_4396 a întrebat:

M-ai este putin si vine iarna, ce crede ti dumneavoastră vom avea o iarnă mai grea decît anul sau anii trecuți? La televizor asa spun, ca va fi o iarnă cumplită. Astept părerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Cristi, iti faci ganduri referitoare la provizii? Fii linistit, iarna va fi cum vrea Domnul si noi nu o putem face mai blanda decat cu: caldura, ceaiuri calde, mancare consistenta, rabdare sa treaca cu bine si multa iubire pentru noi si apropiatii nostri. Va fi: ninsoare, frig, drumuri troienite, vor fi si suficienti oameni cu bani putini de lemne si mancare; asa a fost mereu! Mi se pare ca trebuie sa schimbi pantofiorii albi din avatar cu cizmulite imblanite cand este iarna happy Numai bine!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai buna ca vara sigur va fi

| Freya1 a răspuns:

Mereu se spune o sa vina iarna grea vara caniculara si mereu iarna e ca toate iernile si vara la fel

| DaniTDCI a răspuns:

Din pacate ierniile nu mai sunt ce au fost (in unele zone, ca zona mea) nu prea mai ninge cum a nins. anii trecuti era zapada la greu, acum abia daca am avut ce matura.

| Iunix a răspuns:

Un lucru e cert, şi de această dată iarna va lua statu prin surprindere.

| Adiadictie a răspuns:

O sa fie cu furtuni si reclame la buncare

| Fumiko a răspuns:

Eu de cativa ani am auzit chiestia asta "Daca vara ii foarte cald, iarna va fi friguroasa. Daca vara e calduta iarna va fi vrigut" acum nu stiu cat de adevarat ii.Iar la cat de cald a fost vara asta acum iarna ar trebui sa fie un ger de sa inghieti! O sa vedem ce se mai spune la stiri.

| AKARA0 a răspuns:

Lemne la greu

| uncetatean123 a răspuns:

Eu sper sa fie una cu zapada tot timpul, ca atunci cand eram mic si ningea ca in povesti de sarbatori.
... si recunosc ar mai fi un motiv... faptul ca m-am decis sa imi pastrez bmw-ul big grinbig grinbig grin

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Da, asa cred si eu, ca va fi o iarna friguroasa.

| octaviatatar a răspuns:

Mai*

| Curious1010 a răspuns:

Din pacate va fi o iarna fara zapada, sau va ninge foarte putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Curious1010):

Au zis ca vor fi ninsori abundente in sud, nu vorbi daca nu cunosti.

| Curious1010 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu vor fii, mai ales din abundenta

| Curious1010 a răspuns (pentru Curious1010):

Cunosc,din cauza incalzirii globale iarna nu va mai fii iarna(asa cum era de mult)

| uncetatean123 a răspuns (pentru Curious1010):

Sper sa nu fie asasad bip bip pe incalzirea lor globala

| Maria_Ana_1999_yqDh a răspuns:

Eu cred că va fi o iarnă ca celelalte ierni. ( grea)

| Cocar_Claudia_1974 a răspuns:

In afara de faptul ca ninsoarea o sa ne ia prin surpindere(ca nu s-a mai intamplat sa ninga iarna) nu cred ca o sa fie cine stie ce. In nord mai frig, in sud mai cald si cam atat