| DonyHD a întrebat:

mi-am cumparat ieri o baterie noua pentru iPhone 4 pentru ca cealalta s-a rupt si as vrea sa stiu trebuie sa o formatez, sa o tin mai mult la incarcat, de cate ori, cate cilcuri etc? mersi, funda.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai luat alta baterie pentru ca aia ce ai avut-o s-a rupt? S-a rupt adica cum putea o baterie sa se rupa, mai ales ca la iphone nu ai cum umbla la baterie? Ca sa ajungi la baterie trebuie sa scoti capacul de la spate care este prins in 2 suruburi, apoi sa mai desfaci inca alte vreo 2-3 suruburi unde este prinsa bateria si de abia atunci poti sa spui ca bateria este deconectata.Dar tu stii cum de ai rupt bateria.Nu trebuie sa-i faci nimic, o montezi daca te pricepi si dupa folosesti telefonul normal. Poti sal tii la incarcat la inceput vreo 12 ore cum ar veni de seara pina a doua zi sau in wekeend si aia e tot.Dar nu este obligatoriu sa-i faci asta.