| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,mi-am făcut Tumblr si am început sa postez,numele pe care îl am este Marius,eu imi creez propriile citate si mereu trec numele meu la citat,adică Marius,m-a gândeam sa imi schimb numele,vreau sa va întreb, când scriu un citat.este nevoie sa scriu mereu numele meu acolo la •autor"?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mwha a răspuns:

In primul rand se scrie "ma" nu "m-a" dar sunt sigur că ai scris aşa din graba. In al doilea rand da, este necesar sa-ti scrii numele la autor, dacă nu ar însemna că e autor anonim.