| MihaiG9192 a întrebat:

Salut TPU!
Nu stiu cum se explica faptul ca in ultima perioada vad tot mai multe persoane imbracate in pantaloni, bluza sau adidasi in picioare de marca adidas. A revenit trendu pentru 2024?
Imi plac si la mine sa am ceva de la adidas, dar nu sa port treningul complet. Am impresia ca purtand treningul complet adidas, te face asa cum am mai auzit la altii, sa pari cocalar sau ceva asemanator.
Ce idei de asortare aveti cu marca adidas?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Imbracamintea originala e foarte comoda, nu e vorba de vreo moda la mijloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i, doar cocalarii mai poarta trening in afara salilor de sport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gopnik

| sierra1 a răspuns:

"| MihaiG9192: purtand treningul complet adidas, te face asa cum am mai auzit la altii, sa pari cocalar "

Mihăiță mamă, ești cel puțin... original

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adidas e o marca de consum, nu mai e cocalareasca. La fel si Puma sau Nike.
La pret a scazut mult, iar eu cel putin port pentru ca sunt mai de calitate. Le aleg pe alea mai discrete, cu logo-ul de dimensiuni normale sau chiar ascuns, si aia e.
Cocalarii au modele specifice, si nu se mai lauda cu Adidas ca in 2000, ci cu branduri precum Moncler, pe care eu si restul oamenilor normali/modesti nici nu le cunoastem.

| MihaiG9192 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Sunt de aceeasi parere, calitatea e diferita si pretul e accesibil.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca te imbraci si te intereseaza cum asortezi MARCILE, esti 101% cocalar, nu te mai deranja sa le potrivesti. P.S. Am Adidas, port la cam orice in sezonul cald, fie la iesit in oras, fie la biciclit pe dealuri, si chiar nu ma intereseaza cu ce alte branduri se nimereste pe mine simultan. happy

| MihaiG9192 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu doar brandul sa fie asortat, sa fie in asa fel incat sa nu ai toate culorile posibile pe tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MihaiG9192):

Eh, nu-s la parada modei si nici nu ma intereseaza daca arat ca un jamaican, desi nu prea se intampla asa ceva pentru ca in general port culori neutre, cu exceptii de genul chestii galben fosforescent pe bicla ca sa fiu vizibil.