| AndreiGOL a întrebat:

O intrebare, in Romania iti poti cumpara haine de la plein si parfum? Am vazut cat costa 30.000 lei, 57.000 lei si parfumul, 1660 tricourile, 3.500 lei un tricou, pantaloni 4.000 de fapt in Euro e 12.000, si vedeti pe site cat costa, jacheta costa atat 12.000 euro.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

E aceeasi discutie si cu tine. Cica "sunt bani munciti". Acum daca muncesti, sau nu, si/dar castigi mult, si iti plac nadragii aia de i-ai dat ca exemplu, chiar crezi ca te intereseaza ce crede unul ca tine sau ca mine despre asta!?
Pe de alta parte, stai relaxat, 99% din milionari poarta costume, camasi, sau pantofi de mii de euro. Doar ca fraierii observa asta doar daca scrie mare pe ele, cum e scris pe nadragii aia.

Apropo de milionari in euro, cunosc mai mult sau mai putin, mult mai multi de 2-3 si fara exceptie se imbraca cu haine scumpe, isi fac vacantele in locatii de lux, conduc masini scumpe, etc. Pana la urma, prost sa fii sa muncesti de te rupi si sa porti tricouri chinezesti de unica folosinta. De ce dracu` mai muncesti atat daca esti tot la nivelul unuia care freaca menta?

42 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, cu banii vechi, nu se mai poate cumpara nimic de vero 10 ani.
Asadar, tot ce ai scris tu aici nu mai face nici un sens.
Preturile sunt de 200-300 lei la parfumuri si asa mai departe.

| Simpatic a răspuns:

Poti sa cumperi daca vrei sa dai bani pe rahaturi de haine, app o fosta de a lui Plain asta l-a sifonat ca cumpara haine din bazaruri din Turcia sau facute pe comanda in Turcia, deci de calitate inferioara, si el le lipeste o sigla, deci e bataie de joc de banii tai sa cumperi de la acest Pleinwinking
platesti o caruta de bani pe o sigla cu un craniu

| Wr3nch a răspuns:

laughing Si daca le cumperi demonstrezi ca ai bani de ars si cam atat. Nu le face nimic unic si te asigur ca la majoritatea de pe strada nu le pasa ce porti, cel mult le-ar fi rau daca ar sti pretullaughing

| Holiday a răspuns (pentru Wr3nch):

"...te asigur ca la majoritatea de pe strada nu le pasa ce porti..."

Haine de genul asta nu-ti iei pentru a le pasa "majoritatii de pe strada". De altfel, daca iti permiti astea, ar fi absurd sa iti pese ce crede "majoritatea".
De fapt e la fel ca la orice produs si/sau serviciu. Majoritatea celor care nu-si permit, prefera sa spuna ca-s naspa sau mai stiu eu ce. La fel e si cu cei care isi cumpara Dacia Logan. E naspa Maybach-ul, si al naibii consuma si mult. laughing

| Wr3nch a răspuns (pentru Holiday):

Nah, haine de asta iti iei pentru ca vrei sa compensezi ce nu ai. Cine are stil se poate imbraca si frumos si ieftin. Da no, cand ai doar RiceGum si Vlad Munteanu in cap si te crezi hyperbeast trebuie sa faci ceva sa sari in evidentalaughing)

| Holiday a răspuns (pentru Wr3nch):

"Nah, haine de asta iti iei pentru ca vrei sa compensezi ce nu ai."

Da mah, si iahturi la fel iti iei, sa compensezi ceva, ca altfel ti-ai lua barca de cauciuc...

"RiceGum si Vlad Munteanu..."

Cine dracu-s astia?!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Holiday):

Stii ce e penibil? Eu se intampla sa cunosc vreo 2-3 familii de milionari in euro. MULTI-milionari, nu care se agata de 1-2 milioane din care trei sferturi sunt blocati in imobiliare si 2-3 masini scumpe. Ei bine, oamenii astia NU SE imbraca scump. Absolut deloc. Si nu e vorba ca nu si-ar permite, ci de faptul ca MUNCESC pentru banii aia. Ca fac o mie de euro pe ora sau pe luna, nu conteaza, sunt BANI MUNCITI, nu furati. Abordarea asta a lui Andrei e de frustrat sarac care cand ajunge la bani simte nevoia sa epateze si sa isi arate el valoarea la dusmani, in loc sa investeasca in viitor pe termen lung, sa cumpere experiente, sa aiba grija de treburile personale cu care nu iesi in strada. De exemplu daca as avea de aruncat un milion de epuroi, mi-as face frumos un man cave cu echipament audio de vreo 200.000, complet izolat fonic de exterior, in care sa ma pot bucura de muzica. Nimic care sa bubuie prin vecini, ci ceva pentru sufletul meu. De imbracat, poate ca as trece la next-level si mi-as lua 2-3 perechi de incaltaminte de-alea "pe viata" - acum la maxim 5-6 ani trebuie sa le mai si schimb...
P.S. Oameni buni, priviti si va minunati - https://www.plein.com/......2N_02.html - daca vezi unul cu asa ceva pe el si stii cit costa, nu te pufneste risul? Eu mereu rid de mor cand vad cate un tantalau cu Beats pe tzeasta, pe strada, mindru nevoie-mare de ce super-casti are el...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Holiday):

Pai faza e ca gasesti prostii la fel ca alea facute de alte branduri, din materiale la fel de bune, si de cel putin 10 ori mai ieftine. P.S. Si astia ai mei isi fac vacantele pe Coasta de Azur, dar nu dau cit nu face pe chestii perisabile.

| Holiday a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"Si astia ai mei isi fac vacantele pe Coasta de Azur, dar nu dau cit nu face pe chestii perisabile."

He, he, pai vacantele sunt mult mai "perisabile" decat hainele. Te tin doar de cand pleci, pana te intorci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Holiday):

Vacantele sunt EXPERIENTE. Haine decente gasesti la preturi normale, nu sa dai pe o pereche de adidasi, sosete, boxeri, sapca, si trening cit pe o garsoniera...

| Holiday a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E aceeasi discutie si cu tine. Cica "sunt bani munciti". Acum daca muncesti, sau nu, si/dar castigi mult, si iti plac nadragii aia de i-ai dat ca exemplu, chiar crezi ca te intereseaza ce crede unul ca tine sau ca mine despre asta!?
Pe de alta parte, stai relaxat, 99% din milionari poarta costume, camasi, sau pantofi de mii de euro. Doar ca fraierii observa asta doar daca scrie mare pe ele, cum e scris pe nadragii aia.

Apropo de milionari in euro, cunosc mai mult sau mai putin, mult mai multi de 2-3 si fara exceptie se imbraca cu haine scumpe, isi fac vacantele in locatii de lux, conduc masini scumpe, etc. Pana la urma, prost sa fii sa muncesti de te rupi si sa porti tricouri chinezesti de unica folosinta. De ce dracu` mai muncesti atat daca esti tot la nivelul unuia care freaca menta?

| Frank51 a răspuns:

Priorities...

| gabicoo a răspuns:

Poți dacă ai cu ce!
hee hee

| AndreiGOL explică (pentru gabicoo):

Si daca am ma bat tigani rolling on the floor) nu? sa zic ca poate muncesc intr-o alta tara vin cu bani si cumpar dar imi e frica de tigani.

| gabicoo a răspuns (pentru AndreiGOL):

La banii ăia dacă te prind te bat și te dezbracă și românii nu doar țiganii!
laughing

| AndreiGOL explică (pentru gabicoo):

Si o pereche de chiloti costa 100 euro laughing laughing laughing

| AndreiGOL explică (pentru gabicoo):

Pai asa faci si tu?

| gabicoo a răspuns (pentru AndreiGOL):

hee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiGOL):

Chiar daca muncesti intr-o alta tara... trebuie sa fii prea debil sa dai astfel de sume pe niste mizerii de haine care nu fac nimic deosebit. Inteleg sa dai cateva mii de euro pe un combinezon pentru plimbat pe munte la -30 cu viscol de 70 pe ora... sau pe echipament de vinatoare/pescuit de top, dar sa iei mofturi de-astea si sa iti pui problema ca te bat tiganii. Iti permiti si un bodyguard, nu? De fapt stai asa ca nu m-am uitat la intrebarile tale din trecut inca, dar pariez ca esti un pustiulica de 12 ani.

| gabicoo a răspuns (pentru AndreiGOL):

Să mor dacă nu o fac! În ce oraș stai?
laughing

| AndreiGOL explică (pentru GabiDumitrescu):

Da ma sunt debil si pariez sume mari acolo si ce? in primul rand ce te intereseaza daca cumpar sau nu si daca cumpar ce? ma dezbraci laughing

| AndreiGOL explică (pentru GabiDumitrescu):

Te intereseaza ce ai tu in portofel si daca lucrez in alta tara si am portofelul sau mai simpluwinking geanta diplomat pun bani acolo si vin cu ea la plein si o ard.

| AndreiGOL explică (pentru gabicoo):

Asta inseamna ca nu ai bani sa-ti cumperi? laughing) tu daca vezi pe unul cu haine de la plein il bati si il dezbraci credwinking

| AndreiGOL explică (pentru GabiDumitrescu):

Si zic cat e acolo pai 130.000 euro si e geanta diplomat pai ce pot cumpara? si dupa ma imbraca ieiwinking la suma de 130.000 sau 110.000 cat e acolo. si oricum cred ca nici nu ai haine de acolo sau te intereseaza ce fac eu nu?

| gabicoo a răspuns (pentru AndreiGOL):

Te bat și te dezbrac doar pe tine pentru că-mi ești simpatic!
laughing

| AndreiGOL explică (pentru GabiDumitrescu):

Si oricum eu zic in Euro ca in euro se plateste acolowinking pai 130.000 euro = 618.955 RON bani vechi.

| alina2k18 a răspuns (pentru AndreiGOL):

Stai cuminte ca si daca muncesti in alta tara si ai salariu de 1500-2000-2500 eur nu da nimeni 400euro pe un tricou, majoritatea muncesc de le sar capacele pentru banutii aiawinking tot fakeuri poarta si p-afarawinking

| Alexuţ02 a răspuns (pentru alina2k18):

Iti spun eu de unde s-a inspirat? Ori de la copilasu ala de abi ori de prin afara de la trapperi

(Facepalm)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai trollezi mult, copil debil?

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ce troll e asta? laughing chiar vorbesc serios rolling on the floor auzi la el troll.

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

E cel mai bun magazin dar daca nu ai bani e si normal ca spui ca dau troll eu chiar as cumpara si daca te duci intr-o alta tara lucrezi faci diplomat cu banii o arzi la plein si iti faci si tatuaje.

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Sa vina unul in fita cu haine de alea sa il vezi spui ca e troll pe strada? cred ca pupi picioarele lui.

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si la ce nume ai unde vezi ma ca esti frumos? si unde naiba vezi ma ca esti destept. esti urat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru AndreiGOL):

Nu-mi pasa mie ca speli tu veceuri prin Italia.

Si zic ca dai troll, fiindca esti un handicapat care s-a plictisit de laba, asa ca vii pe TPU sa pui intrebari de copii de doi lei, precum asta de acum, despre cum esti un puscarias ce a omorat 40 de oameni. Aha.
Hai ca m-ai lamurit. Mars inapoi in pivnita, sclavule.

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si uite asa am gasit un tigan ca spui ca sunt troll dupa net bine ca sunt dar nu sunt un tigan ca tine care fura. dupa nume mi-am dat seamawinking ai bani de seminte si atat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe langa troll, mai esti si analfabet.
Mai zi, sa se mai gaseasca si alte atribute.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Hm. si nu negi ca speli veceuri prin Italia.

| AndreiGOL explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Daca spal eu veceurile in Italia tu speli veceurile in Romania ca sa iti platesti chiria. sau o plateste maicata?

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu se ia nimeni de tine pentru că o să creadă că sunt fake, așa că mergi liniștit cu ceva P.P la care nu-ți dai seama dacă e original sau copie.

| Mogiojojo a răspuns:

Esti un copil plictisit. Un om care are atatia bani e OCUPAT.