| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Pe lângă faptul ca, cocaina este foarte scumpa și ilegala, 100% e mai sănătoasă ca alcoolul (evitând supradoza), adică sa fim serioși, alcoolul distruge tot în calea lui în abuz de ani de zile și dintre dependenta de alcool și cea de cocaina, alcoolul are cea mai puternica dependenta fizica (dintre toate drogurile existente, următoarea după el este heroina). Voi ce părere aveți? Este cocaina mai sănătoasă ca alcoolul? Adică folosita pe termen lung în cantități mici

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Drogurile contin agenti chimici ca sa produca efecte secundare si experiente de neuitat. marijuana cultivata in gradina putem spune ca e cea mai sanatoasa

7 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Amândouă distruge familie distruge vieți pe capete și din ce în ce mai mult face victime cad în lumea drogurilor mult oamenii cad în Anturaje și ajung pe drumuri greșite din cauza drogurile și prostiele astea de cocaina și alcool îmi pare rău cu adevărat sa vad cum sa ajuns și in ce zile am ajuns sa facem diferența între cocaina și alcool și sa spui ca cocaina este mai sănătoasă pe naiba e mai sănătoasă nu ai văzut ce am văzut eu ce face rahaturile astea din om nu ai idee în ce stări ii aduce în ce hal ii aduce pe oamneii astia eu le-am văzut în realitate cum ii nenorocesc pe oamneii ăștia nevinovați prostile astea și abia dacă se mai țin pe picioare nu ai habar ce spui acolo deloc sa spui ca cocaina este sănătoasă Doamne în ce zile sa ajuns frate nu are trebui sa existe vreodată niciodată o comparație o diferența între astea doua amândouă distruge vieți nenorocesc vieți trebuie eliminate de tot tot ce însemna alcool băutură și droguri cocaina marijuanei țigări șisha vape toate rahaturile astea care se înmulțesc pe zi ce trece trebuie interzis macara pana la o anumita vârstă dar nici asta nu se face măcar și de s-ar face tot sar vinde ști ști de ce? e cool sa ai vape cu arome cancerigene e la moda sa fumam sobrein e mișto sa ai șisha și am trăit s-o vad și pe asta e sănătoasă cocaina las-o dracu.

| StefanFlorea explică (pentru 1997onur):

Am cerut o părere, nu sa îmi faci crize de nervi aici happy

| 1997onur a răspuns (pentru StefanFlorea):

Sa ști ca aveam nervi ierilaughing))) bine frate eu te las sunt la munca ai grija de tine și stai departe de așa ceva cocaina și alcool sunt niște prosti mari de tot astea bafta happy

| StefanFlorea explică (pentru 1997onur):

Ms frate happy

| SharpEagle a răspuns:

De unde ai scos faptul ca alcoolul da mai mare dependenta decat cocaina? Tu daca bei o sticla de vin, simti a doua zi o pofta nebuna de alcool si nu te poti stapani?
Nu confunda procentul de dependenti cu gradul de dependenta pe care-l da substanta.

| StefanFlorea explică (pentru SharpEagle):

Sevrajul (Dependenta Fizic) a alcoolului e mai puternica decât cea de cocaina sau heroină, este sigura dependenta care poate sa omoară dacă nu e oprita la timp, cocaina are o dependenta mentala mare

| PieptulPuiului a răspuns:

Nu, nu e mai sanatoasa deloc, ar trebui sa citesti mai mult sau sa te uiti la documentare cu consumatori de cocaina sa vezi in ce hal aung dupa cativa ani de consum.