| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,pe site,am vazut o femeie(nu dau numele) care intr-un raspuns a recunoscut ca e feminista, si a incercat sa jignesca un user barbat, spunandu-i misogin.Acum,nu vi se pare ca e prostesc ca cineva sa se autocaracterizeze feminista,si sa jigneasca pe altcineva spunand-ui misogin? Adica pana la urma,feminista,nu este varianta feminina a misoginului? Feminista se crede(se crede nu este in nici un caz) superioara barbatului,iar misoginul, superior femeii(nu am mai pus paranteza aici,ups,misoginu de mine big grin ).e ca si cum eu asi fi trist, si asi incerca sa jignesc pe cineva spunandu-i,, fericitule,,.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Doar un om prost ar spune că unul dintre sexe este superior din punct de vedere intelectual. Din punct de vedere fizic și emoțional lucrurile se schimbă.
Referitor la ce a spus cel de mai sus. Femeia trebuie iubită, dar cea potrivită că altfel devii un afemeiat.

| Daniellllll1 a răspuns:

Misogin inseamna a ura femeile/a nu-i place femeile, afemeiat sau un X care evită societatea, cercurile, compania femeilor, nicidecum ce-ai spus tu.

| BeckhamRZM a răspuns:

Femeia nu trebuie înțeleasă, trebuie iubită!