| Alex a întrebat:

1. Sunteti de acord ca femeia sa fie egala cu barbatul? Argumentati, va rog.
2. Sunteti de acord ca barbatul sa fie superior femeii? Argumentati, va rog.
3. Sunteti de acord ca femeia sa fie superioara barbatului? Argumentati, va rog.
4. Sunteti de acord ca femeia sa fie la cratita? Argumentati, va rog.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Omul e tot om, indiferent ca e barbat sau femeie de aceea trebuie sa fie egali. Tot ce poate face barbatul poate face si femeia, si invers mai putin sa dea viata, care un lucru pe care doar femeile il pot face.
Nu sunt de acord ca niciunul sa fie superior celuilalt, ti-am spus mai sus de ce. Pentru ca pe scurt, amandoi sunt la fel, oameni, facuti de Dumnezeu.
How do you call a man who makes "women in the kitchen" jokes? Single! Asta apropo de partea cu cratita. Suntem in anul 2012, daca femeia vrea sa fie la cratita, foarte bine, daca nu la fel de bine, femeia poate sa faca oricevrea ea, la fel si barbatul, sunt multi barbati care se pricep si gateasca si le place, de aceea nu ar trebui sa spunem ca locul femeilor e la cratita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia trebuie sa fie egala cu barbatul pentru ca asa e normal, barbatul trebuie sa ia deciziile in casa insa trebuie sa se consulte si cu femeia, insa daca barbatul e fraier, femeia o sa ia deciziile, si la punctul 4 eu cred ca o femeie care nu stie sa gateasca e praffff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. DA! Pen-ca o femeie a sters la kuur orice barbat cand era plod.
2. DA! Pentru ca un barbat trebuie sa schimbe butelia si sa care mobila, de-aia e facut mai solid.
3. DA! Pentru ca nu exista barbat solid daca nu l-a hranit cum trebuie o femeie la viata lui...
4. DA! Vezi pct.3