| MioaraParalescu a întrebat:

In ce privinte credeti ca femeia este superioara barbatului?
Ce atuuri are fata de un barbat?
Din punt de vedere fizic si psihic eu zic ca barbatul este superior femeii.
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ele zic ca fac mai multe lucruri decat barbatii si se cred mai destepte dar cand se baga in pat cu unu mai mare cu 20 de ani dau dovada de prostie si imaturitate, cazuri frecvente gasesti.

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu cred ca barbatul este superior femeii, cum nu cred nici ca femeia sa fie superioara barbatului, de fapt nici comparatia dintre femeia & barbatul cu privire la superioritate nu este corecta, pentru ca fiecare are rolul lui in societate si in familie.

| carpediem a răspuns:

Singura exceptie de inegalitate, o reprezinta femeile sofer. Soferii stiu de ce. Insa am vazut si femei care dadeau lectii la sofat multora. Vezi am ajuns de unde am plecat. Eu as opta pentru egalitate(totusi blondele la volan...).

| eliaclodia a răspuns:

La un scor de cine a avut mai multa dreptate, mai multa rabdare, mai multa diplomatie, mai multe realizari, o implicare mai importanta, etc, castiga iubitul meu. Nu ma simt egala nici ca spirit, sunt mereu cea scoasa din impas si nu invers. Recunostinta vesnica.Dar nu pot generaliza. Pui in balanta mereu pe cineva cu cineva, nu poti generaliza.

| Dr3yga20 a răspuns:

Păi nimeni nu-i superior dar conform celor făcute până în prezent bărbatul.
Cine a construit tot ce avem?
Cine a inventat marea majoritate a lucrurilor?
Cine sunt cei mai mari oameni din știință?
Cine poate conduce o țară cât mai bine (inclusiv militar)
În mare încerc să zic că femeia nu prea a făcut multe dar în prezent are aceleași drepturi doar că e mai răsplătită.
Totuși cred în egalitate

| lpavel a răspuns:

Binenteles barbatul este superior femeii dar barbatul fiind,, Domn'' lasa ca femeia sa creada ca e invers! happy

| raluk27 a răspuns:

Lasand la o parte forta fizica (caratul lazilor, desfacutul borcanelor si ridicatul valizelor), din puncat de vedere fizic: dezbraca nud un barbat si o femeie si vezi care e mai frumos, tot din punct de vedere fizic, femeia indura mai multe. Incepand cu epilatul, durerile lunare si terminand cu durerile nasterii. Daca ii scoti unui barbat un cos sau ii smulgi 2 fire de par de pe picioare, se p*sa pe el. De fapt cred ca asta e si motivul pentru care barbatii afirma ca epilatul e pentru gay. De fapt e o scuza a faptului ca nu suporta durerea. Tot fizic, femeile sunt mai ingrijite. Se spala mai des, se dau cu crema, miros mai frumos, atrag pe strada mai multe priviri. Si exprapoland putin, in cazuri de urgenta, femeia se poate folosi de fizic pentru a face bani.
Psihic, femeia e mai puternica, lupta mai mult. Barbatii sunt niste plangaciosi care se descurajeaza. Femeia face serviciu (si poate a avut o zi nasoala), vine acasa, face curatenie, are grija de copii, spala dupa barbat, are grija si de ea, si seara mai face si sex. Si cu toate astea, nu se plange. In schimb, cand el are o zi de rahat, se prabuseste cerul. Se imbata, se izoleaza, isi suna amicii betivani, se sfarseste lumea. Asta cu inventiile e bullshit. De ce? Pt ca inventatorii (majoritatea) au trait in niste secole in care oricum nu li se dadea nicio sansa femeilor, sa se afirme. Cand o femeie avea o perere, nimeni nu ii dadea atentie.

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Du-te ma laughing
Psihic? Poate fizic normal dar psihic la ce te referi? Daca tie de exemplu iti zice unu ca esti retard, sau prost, te f*uti o saptamana de amiaz.Asa ca lasa tu predicile tale ba waiting