| NextGen a întrebat:

Salut TPU, un nepot de al meu sta in comuna Prahova si un vecin de-al meu se joaca mereu cu el dar acel vecin nu vrea sa se joce cu altii, este luna Decembrie si este multa zapada si totii copii pe strada se joaca. Numai el nu (copilul vecinului ) si daca macar il impinge un copil se duce la taicasau... Si tatal sau in loc sa-i zica ca sau jucat si se mai intampla ii zice sa nu se ma joace cu nici unul iar el asa face...

Va rog spuneti-mi cum este corect cum a zis tatal lui sau cum am zis eu ca sunt copii si trebuie sa se joace? Va rog frumos ziceti-mi...

Răspuns Câştigător
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Este prea protectiv taica-sau si prea sensibil copilul. Daca va mai tinut sub atata "protectie", ii va reprosa mai tarziu.Convinge-l sa te lase pe tine sa il scoti afara la joaca si vorbeste cu copilul sa nu se sperie, ca n-are de ce.Doar o impingere.Joaca de copii.Dar sa ii explici mai pe inteles pustiului.

4 răspunsuri:
| NextGen explică:

Am uitat sa mentionez atunci cu impinsul nu ca bataie si ca joaca asa de copii

| NextGen explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Ai foarte mare dreptate. Funda!

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru NextGen):

Multumesc

| NextGen explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

N-ai pentru.ce!