| anonim_4396 a întrebat:

V-a fost dor de mie? Mișto, și mie de voi.
Uitați care e treaba.

Am dat comandă de ceva pe eMAG, Comanda a fost făcută ieri seară (marți) la ora 21:14.

Întrebarea e următoarea, când îmi va ajunge coletul?

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Chiar mi-a fost dor de tine, desi, nu te cunosc, nu am mai vazut nickname-ul asta niciodata si nu cred ca ai iesit in evidenta pana acum. Asta asa, ca o introducere.
Dupa ce ai inregistrat comanda, poti urmari statusul acesteia din contul tau de client, in sectiunea "Comenzile mele". Acolo iti va spune exact in ce stadiu se afla comanda ta. Nu exista o data precisa in care aceasta sa iti fie livrata. Livrarea tine de mai multi factori.
Ca idee, livrarea pe Emag are si un nou serviciu: livrare pe comanda. Platesti putin mai mult si ai optiunea de a selecta in ce zi si la ce ora sa-ti fie comanda livrata.
Mai multe informatii despre livrari, aici:
https://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor3

| Kalone a răspuns (pentru Lostlyric):

Ideea e că mi se pare ciudat că în 24 de ore nu au predat produsul curierului, încă e in stadiul de,, comanda înregistrată,, și atât

Am auzit că livrează destul de repede, deși nu cred că o să ajungă săptămâna asta...

| Lostlyric a răspuns (pentru Kalone):

Ia-ti o marja de vreo 3 zile, fara sa incluzi zilele nelucratoare.