| iLoveGirls94 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu un raspuns la problema mea,
ma numesc Robert si am 18 ani, vreau sa va impartasesc o parte amara din viata mea. Pai sa incep cu cateva detalii despre mine.Sunt o persoana cuminte, calma, sentimentala si "TIMIDA".
De ce am pus in ghilimele Timida, pentru ca aici este problema mea. Poate ca multi dintre voi o sa radeti sau nu ma credeti. Eu nu am avut nici-o prietena din cauza ca sunt "Foarte Timid". Am incercat de multe ori sa-mi fac o prietena, dar tot timpul cand ajungeam in acel punct cand trebuia sa ii spun daca vrea sa fim prieteni nu puteam.
Acum 3 4 zile am fost la munte si am vazut o fata de care mi-a placut foarte mult de ea, eu fiind cu familia si ea la fel, am avut ocazia sa pot sa vorbesc cu ea, dar nu am avut curaj sa ma duc sa vorbesc cu ea.
As dori daca ma puteti ajuta la aceasta problema, poate ati trecut si voi prin aceeasi situatie si ati reusit sa treceti peste.
Multumesc, o seara faina

Răspuns Câştigător
| DieBitch a răspuns:

Incearca sa-ti controlezi timiditatea in momentele de nevoie. Poti "sa-ti dai comenzi"...stapaneste-te. trage aer in piept si te duci la ea macar sa-i spui "buna", apoi. vei gasi subiect de discutie. nu are cum sa nu mearga...