| anonim_4396 a întrebat:

Voi mai credeti in meteorologi? Mai aveti incredere in ei? Mie mi se pare ca nu stiu nimic, ci doar isi spun parerea. Azi e cald maine frig! Azi e primavara, maine toamna si in weekend iarna de exemplu. Ce sa mai credem? Pe mine incep sa ma enerveze si cam am in vedere faptul ca isi dau doar cu parerea, fara suparare si nu vreau sa jignesc pe nimeni. De ce nu spun odata una si clar. Exemplu incepand cu urmatoarele 1-2 saptamani e cald, temperaturile urca sau vine frigul. Nu sa tot zica azi e asa si peste 3 zile e asa. Sa fie vorba de un fel de marketing? Nici nu mai stii cum sa te imbraci : azi mai gros, maine mai subtire. Cred ca cat de repede o sa se sature lumea de ei, ca de politicieni si de altii. Parca mai bine era mai demult : cand e vara te imbraci subtire, cand e primavara te imbraci de primavara, cand e toamna te imbraci de toamna si cand e iarna te imbraci gros. Sa aveti cu totii o zi buna si frumoasa. Rog raspunsuri cu bun simt si cine nu are asa ceva, sa se abtina! Nu am chef sa tot dau la Ignorare user.

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Exista oameni care in fiecare seara urmaresc rubrica meteo. Trebuie sa intelegi si meteorologii; si ei au nevoie de o paine